Podręcznik planowania projektu Ge Dlsr483eg

Podręcznik planowania projektu Ge Dlsr483eg jest kompleksowym narzędziem do planowania i zarządzania projektami. Zawiera szereg narzędzi, w tym plany, harmonogramy, kryteria oceny, oceny ryzyka, wykresy i wykresy Gantta, które pomagają w lepszym zrozumieniu i wdrożeniu projektu. Podręcznik zawiera również wszystkie niezbędne instrukcje i informacje potrzebne do zarządzania projektem, w tym wytyczne dotyczące raportowania i kontroli jakości. Narzędzie to jest bardzo przydatne dla zespołów projektowych, ponieważ pomaga w lepszym planowaniu i zarządzaniu projektem od samego początku do końca.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik planowania projektu Ge Dlsr483eg

Rytmus – od klienta do obywatela

W październiku 2021 r. przedstawiciele Stowarzyszenia BORIS wzięli udział w wizycie studyjnej z programu Erasmus + w Czechach.

Głównym celem wizyty było przybliżenie systemu działania Czeskiego nurtu Rytmus, czyli idei środowiskowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Główne kierunki i założenia Rytmus: POMAGAMY OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ŻYĆ NA CO DZIEŃ. Organizacja powstała w 1994 r. od początku nakierunkowując się na środowiskowy system wsparcia. Założyciele Rytmus korzystali z amerykańsko – szwedzkich inspiracji i edukacji (2 lata).
Fundamentem jest podejście i narzędzia planowania skoncentrowanego na osobie (PSO).
Rytmus nie prowadzi placówek wsparcia dziennego oraz stałego pobytu, założyciele uważają, że nawet mieszkania wspomagane prowadzone przez organizacje to ograniczanie wyboru osoby z NI. Pracują zawsze indywidualnie z osobą i jej otoczeniem

Poniżej prezentacja do pobrania – prezentacja powstała w ramach projektu “Wzmocnienie kompetencji zespołu i umiędzynarodowienie działań Stowarzyszenia BORIS” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

Rytmus – od klienta do obywatela

England Centre for Practice Development 

Zapraszamy do wysłuchania wykładu Profesor Jan Dewing z England Centre for Practice Development 

Jan Dewing przedstawia wykład studentom pielęgniarstwa i położnictwa na temat koncentracji na osobach studiujących na Canterbury Christ Church University, Kent, Wielka Brytania.

England Centre for Practice Development (ECPD) to krajowe centrum badań w Wielkiej Brytanii stosowanych w dziedzinie zdrowia, rozwoju praktyki i innowacji prowadzone przez Canterbury Christ Church University.

Współpracując ze społecznością badaczy, organizacja wspiera usługi zdrowotne i opiekuńcze, aby były skoncentrowane na osobie, bezpieczne i oparte na najlepszych dostępnych danych.

Więcej na: https://bit. ly/3gkteFc

Co oznacza że organizacja jest skoncentrowana na osobie z niepełnosprawnością?

Helen Sanderson założycielka stowarzyszenia Helen Sanderson Associates, prezentuje ideę zmiany społecznej, działalności skoncentrowanej na osobie z niepełnosprawnością tworząc lepsze życie dla tych osób. Swoją ideę organizacja promuje na arenie międzynarodowej.

więcej na: http://helensandersonassociates. uk/

Podręcznik planowania skoncentrowanego na osobach z niepełnosprawnością.

Prezentujemy Państwu Podręcznik opracowany przez: Institute on Community Integration UAP, University of Minnesota, jest to swoisty manual szkoleniowy wspierający planowanie działań wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną skoncentrowanych wokół tych Osób.

Manual można pobrać tu: https://rtc. pdf

Podręcznik „Planowanie i organizacja projektu logistycznego” przeznaczony jest dla studentów dziennych i zaocznych specjalności logistyka, a także dla praktyków. Ma on na celu dostarczenie niezbędnych narzędzi wspomagających proces planowania zarówno dużych, jak i małych projektów logistycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Podręcznik składa się z sześciu rozdziałów.

 • Język wydania:polski
 • ISBN:83-7246-962-8ISBN druku:Liczba stron:142

  Sposób dostarczenia produktu elektronicznego

  Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po uprzednim opłaceniu (PayU, BLIK) na stronie Twoje konto > Biblioteka.

  Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.

  Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.

  Ważne informacje techniczne

  Minimalne wymagania sprzętowe:

 • procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
 • Pamięć operacyjna: 512MB
 • Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
 • Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
 • Mysz lub inny manipulator + klawiatura
 • Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s

Minimalne wymagania oprogramowania:

 • System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X. ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
 • Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1. 0 i wyżej, Safari 5
 • Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
 • Zalecany plugin Flash Player w wersji 10. 0 lub wyżej.
 • Informacja o formatach plików:

 • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
 • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
 • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np. e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
 • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
 • Rodzaje zabezpieczeń plików:

 • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
 • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
 • Więcej informacji o publikacjach elektronicznych

  WSTĘP 7ROZDZIAŁ 1ISTOTA I PODSTAWOWE CECHY PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH 91. 1. Typologia projektów logistycznych 91. 2. Projekt logistyczny a działanie rutynowe, cechy projektów logistycznych 13ROZDZIAŁ 2MIEJSCE PROJEKTU LOGISTYCZNEGO W PRZEDSIĘBIORSTWIE I ORGANIZACJA PRAC ZESPOŁÓW PROJEKTOWYCH 152. Projekt a struktura funkcjonalna przedsiębiorstwa 152. Organizacja zespołu projektowego 19ROZDZIAŁ 3INICJALIZACJA PROJEKTU 283. Fazy realizacji projektu 283. Uruchomienie projektu 303. 3. Analiza wykonalności projektu 31ROZDZIAŁ 4PLANOWANIE W PROJEKCIE 494. Uruchomienie projektu 504. Zaplanowanie struktury prac 534. Planowanie nakładów 704. 4. Planowanie zasobów 714. 5. Planowanie czasu realizacji 754. 6. TBM 82ROZDZIAŁ 5PLANOWANIE KOSZTÓW I BUDŻETOWANIE PROJEKTU 915. Klasyczne rachunki kosztów i ich znaczenie w zarządzaniu projektem 915. Budżetowanie projektu 1005. Przygotowanie do kontroli realizacji kosztów 108ROZDZIAŁ 6PLANOWANIE RYZYKA W PROJEKCIE LOGISTYCZNYM 1146. Źródła ryzyka w projekcie 1146. Metody analizy i redukcji ryzyka 1186. Planowanie monitorowania ryzyka 132BIBLIOGRAFIA 137SPIS TABEL 139SPIS RYSUNKÓW 141

  Rozdział pierwszy poświęcono studiom dorobku nauk o zarządzaniu w zakresie systemu planowania w przedsiębiorstwie. W rozdziale drugim, na gruncie dorobku naukowego marketingu, omówiono problematykę planowania marketingowego. W rozdziale trzecim zaprezentowano wyniki studiów wyłaniających się i nowych koncepcji zarządzania i marketingu, które dopełniły całościowego obrazu planowania marketingowego, szczególnie w wymiarze sieciowym i interfunkcyjnym ujęcia zintegrowanego. W rozdziale czwartym zaprezentowano najważniejsze wyniki badań empirycznych. W zakończeniu pracy zamieszczono syntetyczne wnioski odnoszące się do sformułowanych celów pracy oraz hipotezy głównej. Na końcu pracy, w aneksie, zamieszczono wzór kwestionariusza wywiadu wykorzystanego w badaniach empirycznych.


  Rok wydania2013
  Liczba stron416
  KategoriaMarketing, reklama
  WydawcaWydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  ISBN-13978-83-7875-122-9
  Numer wydania1
  Język publikacjipolski
  Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o. o.
  • Nauki ekonomiczne
  • Marketing, reklama

  Praca obejmuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących rozwoju terytorialnego począwszy od celów i polityk rozwoju poprzez zarządzanie rozwojem terytorialnym kończąc na instrumentach zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem planowania....

  Problemem naukowo-badawczym, który podjęto w pracy, było poszukiwanie efektywnych narzędzi metodycznych procesu planowania negocjacji w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem typowych dziedzin jego działania. Przedmiot badań stanowiły...

  Autorami artykułów są: A. Kosieradzka, U. Kąkol, G. Kunikowski, W. Skomra, J. Smagowicz, J. Zawiła-NiedźwieckiCelem tego podręcznika, który jest drugim w serii, jest wieloaspektowe przedstawienie problematyki planowania cywilnego, w tym...

  W dobie nastawienia na efektywność ekonomiczną podejmowanie decyzji w zakresie komunikacji marketingowej bez wstępnego testowania przekazu lub narzędzi czy też bez oceny efektów wcześniej stosowanych rozwiązań jest nieracjonalne i...

  Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie podstawowej wiedzy z zakresu planowania finansowego w przedsiębiorstwie oraz umożliwienie czytelnikowi nabycia praktycznych umiejętności sporządzania planu finansowego na potrzeby oceny...

  W książce „Planowanie finansowe w zakładach opieki zdrowotnej" przedstawiono zagadnienia dotyczące planowania finansowego, które są niezwykle przydatne w zarządzaniu współczesnym zakładem opieki zdrowotnej. Publikacja zawiera...

  Planowanie i ewaluacja polityk publicznych to jedne z kluczowych składników programowania polityki publicznej opartej na dowodach. W modelu tym, mającym bezpośrednie zastosowanie w praktyce, poszukuje się rozwiązań pomagających radzić sobie...

  Książka zawiera uporządkowany wykład podstaw budżetowania. Dwie części, z których jedna poświęcona jest planowaniu, a druga kontroli budżetowej, uzupełnione listami pytań kontrolnych oraz zadaniami pozwalającymi przećwiczyć nabyte... pl/fiszka/214263/planowanie-i-organizacja-projektow-logistycznych. html" title="Planowanie i organizacja projektów logistycznych">

  Podręcznik „Planowanie i organizacja projektu logistycznego” przeznaczony jest dla studentów dziennych i zaocznych specjalności logistyka, a także dla praktyków. Ma on na celu dostarczenie niezbędnych narzędzi wspomagających proces...

  Spis treści

  WSTĘP 7
  Rozdział 1. PLANOWANIE W PRZEDSIĘBIORSTWIE W TURBULENTNYM OTOCZENIU 19
  1. 1. Istota planowania 20
  1. Planowanie na tle pozostałych funkcji zarządzania 22
  1. 2. Kategoria planowania w nurcie procesowym 30
  1. Obiekt planowania i jego rozwój w ujęciu cybernetycznym 37
  1. Modele przedsiębiorstwa – obiektu planowania 39
  1. Źródła zmian i mechanizmy rozwoju przedsiębiorstwa 46
  1. 3. Uwarunkowania kształtowania systemu planowania 56
  1. Wpływ turbulencji otoczenia na system planowania 58
  1. Zmienność planowania w cyklu rozwoju organizacyjnego 65
  1. Podejście synoptyczne i inkrementalne w planowaniu 75
  Rozdział 2. DOROBEK TEORETYCZNY MARKETINGU W ZAKRESIE PLANOWANIA 89
  2. Rola marketingu w zarządzaniu przedsiębiorstwem 90
  2. Rozwój koncepcji marketingu 92
  2. Organizacja marketingu a wyniki przedsiębiorstwa 103
  2. Istota i miejsce planowania marketingowego w zarządzaniu przedsiębiorstwem 122
  2. Zmienność planowania marketingowego w procesowych ujęciach marketingu 123
  2. Planowanie marketingowe i plan marketingowy w systemie planistycznym przedsiębiorstwa 144
  2. Metodyka planowania marketingowego i jej ograniczenia 162
  2. Modele procesu planowania marketingowego 162
  2. Metody i narzędzia planowania marketingowego 171
  2. Bariery skuteczności planowania marketingowego 183
  Rozdział 3. MODEL SYSTEMU PLANOWANIA MARKETINGOWEGO W UJĘCIU ZINTEGROWANYM 199
  3. Przesłanki modelu – pogłębione studia teoretyczne 203
  3. Koncepcje komponentów systemu planowania marketingowego – wymiar wewnętrzny ujęcia zintegrowanego 204
  3. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa w sieci – wymiar sieciowy ujęcia zintegrowanego 224
  3. Interpretacja efektów marketingu – wymiar interfunkcyjny ujęcia zintegrowanego 249
  3. Parametry i ocena rzetelności modelu 272
  Rozdział 4. PRAWIDŁOWOŚCI SYSTEMU PLANOWANIA MARKETINGOWEGO W UJĘCIU ZINTEGROWANYM – WYNIKI BADAŃ POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW 292
  4. Wewnętrzny wymiar ujęcia zintegrowanego 295
  4. Struktura systemu planowania marketingowego 295
  4. Metodyka planowania marketingowego 308
  4. Efekt bezpośredni planowania marketingowego – plan 315
  4. Sieciowy wymiar ujęcia zintegrowanego 323
  4. Podmioty sieci rozszerzonej w planowaniu marketingowym i tworzeniu renty relacyjnej 324
  4. Metodyka planowania marketingowego w sieci 330
  4. Interfunkcyjny wymiar ujęcia zintegrowanego 336
  4. Planowanie marketingowe w kreowaniu efektów marketingu 337
  4. Odpowiedzialność za marketing i jego planowanie 347
  ZAKOŃCZENIE 367
  ANEKS. Wzór kwestionariusza wywiadu 377
  BIBLIOGRAFIA 391
  SPIS RYSUNKÓW 409
  SPIS TABEL 413

  RozwińZwiń

  Podręcznik planowania projektu Ge Dlsr483eg

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik planowania projektu Ge Dlsr483eg

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik planowania projektu Ge Dlsr483eg