Emerson Fisher 4195kcf to jeden z najbardziej znanych i wpływowych członków społeczności internetowej. Jest zaangażowany w szeroką gamę projektów, w tym tworzenie treści na temat technologii, programowania i tworzenia aplikacji. Jest członkiem międzynarodowej społeczności programistów, która wspiera nowe technologie i projekty. Emerson jest także aktywny w działalności charytatywnej i wspiera wiele organizacji non-profit. Jego praca i działalność społeczna pomagają ludziom na całym świecie i dają nadzieję na lepszą przyszłość.
Ostatnia aktualizacja: Odniesienie do użytkownika Emerson Fisher 4195kcf
Art. 30. [Sposób opisywania przedmiotu zamówienia; normy (specyfikacje) techniczne]
1.
Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia w jeden z następujących sposobów, z uwzględnieniem odrębnych przepisów technicznych:
1)
przez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, w tym wymagań środowiskowych, pod warunkiem że podane parametry są dostatecznie precyzyjne, aby umożliwić wykonawcom ustalenie przedmiotu zamówienia, a zamawiającemu udzielenie zamówienia;
2)
przez odniesienie się w kolejności preferencji do:
a)
Polskich Norm przenoszących normy europejskie,
b)
norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie,
c)
europejskich ocen technicznych, rozumianych jako udokumentowane oceny działania wyrobu budowlanego względem jego podstawowych cech, zgodnie z odpowiednim europejskim dokumentem oceny, w rozumieniu art. 2 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 04. 04. 2011, str. 5, z późn. zm. ),
d)
wspólnych specyfikacji technicznych, rozumianych jako specyfikacje techniczne w dziedzinie produktów teleinformatycznych określone zgodnie z art. 13 i art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie normalizacji europejskiej, zmieniającego dyrektywy Rady 89/686/EWG i 93/15/EWG oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/9/WE, 94/25/WE, 95/16/WE, 97/23/WE, 98/34/WE, 2004/22/WE, 2007/23/WE, 2009/23/WE i 2009/105/WE oraz uchylającego decyzję Rady 87/95/EWG i decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1673/2006/WE (Dz. UE L 316 z 14. 11. 2012, str. 12),
e)
norm międzynarodowych,
f)
specyfikacji technicznych, których przestrzeganie nie jest obowiązkowe, przyjętych przez instytucję normalizacyjną, wyspecjalizowaną w opracowywaniu specyfikacji technicznych w celu powtarzalnego i stałego stosowania w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa,
g)
innych systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organizacje normalizacyjne;
3)
przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w pkt 2, oraz przez odniesienie do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w pkt 1, w zakresie wybranych cech;
4)
przez odniesienie do kategorii wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w pkt 1, i przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w pkt 2, stanowiących środek domniemania zgodności z tego rodzaju wymaganiami dotyczącymi wydajności lub funkcjonalności.
3.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie, norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2, przy opisie przedmiotu zamówienia uwzględnia się w kolejności:
2)
polskie aprobaty techniczne;
3)
polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw;
4)
krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego lub krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2019 r. poz. 266 i 730).
4.
Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i ust. 3, zamawiający jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
5.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego.
7.
Do opisu przedmiotu zamówienia stosuje się nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień.
8.
W przypadku zamówień na roboty budowlane zamawiający określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy materiału, produktu lub usługi, odpowiadające przeznaczeniu zamierzonemu przez zamawiającego, w szczególności:
1)
wymaga, adekwatnie do przedmiotu zamówienia, dostosowania projektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych;
2)
może wymagać:
a)
określonych poziomów oddziaływania na środowisko i klimat,
b)
certyfikatu zgodności lub deklaracji zgodności,
c)
określonej wydajności, bezpieczeństwa lub wymiarów, w tym procedur dotyczących zapewnienia jakości,
d)
określonej terminologii, symboli, testów i metod testowania,
e)
określonego opakowania i oznakowania,
f)
instrukcji użytkowania,
g)
procesów i metod produkcji na każdym etapie cyklu życia obiektów budowlanych,
h)
dodatkowych badań i testów przeprowadzanych przez jednostki autoryzowane w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. 544),
i)
określonych zasad dotyczących projektowania i kosztorysowania,
j)
warunków testowania, kontroli i odbioru obiektów budowlanych,
k)
metod i technik budowy,
l)
wszelkich pozostałych warunków technicznych.
9.
W przypadku zamówień na dostawy lub usługi, zamawiający określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy produktu lub usługi, w szczególności:
1)
2)
może wymagać:
a)
posiadania przez dostawę lub usługę cech, o których mowa w ust. 8 pkt 2 lit. a, b i d-f oraz i,
b)
określonych poziomów jakości,
c)
określonej wydajności, przeznaczenia produktu, bezpieczeństwa lub wymiarów, w tym wymagań odnoszących się do produktu w zakresie nazwy, pod jaką produkt jest sprzedawany,
d)
procesów i metod produkcji na każdym etapie cyklu życia dostawy lub usługi oraz procedury oceny zgodności.
Drogi Użytkowniku AdBlocka,
wiemy, jak cenny jest Twój czas – zajmiemy Ci tylko chwilę.
Czy dasz nam szansę, abyśmy mogli dalej tworzyć źródło Twojej sprawdzonej, darmowej wiedzy, z której właśnie chcesz skorzystać? Bez wpływu z reklam będzie to po prostu niemożliwe.Dlatego prosimy – dodaj naszą domenę, jako wyjątek lub skorzystaj z instrukcji i odblokuj wyświetlanie reklam na naszych serwisach.
Dziękujemy!
Redakcja serwisów PWN
Wydawnictwa Naukowego PWN
Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!
Angela9607 23 Nov 2019 11:45 2361
#1#1Level 5
Cześć,
Potrzebuję pomocy z EXCEL'em.Czy da się zachować w nowej komórce formatowanie źródłowej komórki (różne czcionki, kolory tekstu) bez użycia makra? Oczywiście komórki połączone odnisieniem.
Jeśli makro, czy jest ono bardzo skomplikowane i mniej, więcej jak powinno wyglądać?
Chodzi o bardzo wiele komórek, w których występuje tylko tekst, miałyby one odnosić się do innych plików excela, chodzi o szybką modyfikację w razie potrzeby w dwóch plikach jednocześnie.Z góry bardzo dziękuję za pomoc- Helpful post
#2Maciej Gonet
VBA, Excel specialist #2
Jeśli chodzi o klasyczne odwołanie, to nie jest to możliwe, gdyż odwołanie zwraca tylko wartość komórki, bez formatowania. Ponadto, nawet z użyciem VBA, komórka zawierająca formułę musi być sformatowana jednolicie (to znaczy można sformatować całą komórkę, ale nie poszczególne znaki). Szkoda, że nie dałaś pliku załącznika, bo wtedy łatwiej można by się zorientować, o co dokładnie Ci chodzi.
Jeśli chodzi o przeniesienie zawartości komórki wraz z formatowaniem, to może się to odbywać w drodze kopiowania. Kopiowanie jest jednak operacją zarezerwowaną dla makroinstrukcji (w tym również zdarzeniowych). Problemem jest jednak wskazanie co kopiować i dokąd. Do tego wygodna jest formuła funkcji, w której można podać argumenty. W załączniku masz przykład jak można połączyć funkcję z makroinstrukcją zdarzeniową. Reaguje na przeliczanie arkusza.
W tej chwili makro jest umieszczone w module Arkusza2 i tam można tę funkcję wywoływać. Źródłem może być dowolny otwarty plik (jak przy kopiowaniu).
Należy pamiętać, ze sama zmiana formatowania nie powoduje przeliczenia arkusza. Musi być na przykład jakaś edycja.
Kod w załączonym pliku znajduje się w module uniwersalnym i w module Arkusza2.
Wywołanie funkcji ma postać:Funkcję należy wywołać w pustej komórce Arkusza2 (zaznaczyłem te komórki bladoróżowym tłem). Na każdy kopiowany zakres potrzebne jest osobne wywołanie funkcji.
Po usunięciu formuły kopiowania skopiowane dane pozostają, ale dalej można je usunąć lub modyfikować ręcznie. #3#3
Oto właśnie chodziło, bardzo dziękuję za pomoc!